m-mecze, z-zwycięstwa, p-porażki, pkt-punkty
f.K.Różyńska5 w 20 min.AZS UW
str.P.Kuras7AZS UW
bl.J.Kosalewicz3Grot Mobilis
pkt-punkty, as-asysty, zb-zbiórki, bl-bloki, prz-przechwyty, str-straty, f-faule, ev-eval

Koszykarki UG sięgnęły po szóste ligowe zwycięstwo. W ramach VIII kolejki I ligi kobiet pokonały drużynę PTS Lider Pruszków 67:61 (11:12, 18:15, 18:22, 20:12). W dzisiejszym spotkaniu ponownie nie zawiodła Paulina Kuras, która zdobyła dla AZS-u 23 punkty, pięciokrotnie trafiając zza linii 6,75. W zespole gości najskuteczniejsza była Katarzyna Szyller, autorka double-dobule (18 pkt, 10 zb).

Wynik, akcją podkoszową otworzyła Daria Doga. Chwilę później celnym rzutem za dwa punkty zrewanżowała się Karina Różyńska, a po przechwycie i kontrataku Pauliny Kuras UG prowadziło 4:2. Po krótkiej przerwie, o którą poprosił trener drużyny gości, punkty zdobyła Marzena Marciniak i na tablicy był remis. Bez odpowiedzi nie pozostały jednak gdańszczanki, celny lay-up Karoliny Formelli i Kariny Różyńskiej ponownie dał gdańszczankom przewagę (8:4). Wtedy też świetna seria przyjezdnych 8:2 wyprowadziła zespół Pruszkowa na prowadzenie 12:10. Do końca odsłony akademiczki zdobyły jeszcze jeden punkt z linii rzutów wolnych i po pierwszej kwarcie gospodynie przegrywały 12:11.

Drugą odsłonę od prowadzenia 10:4 rozpoczęły koszykarki UG, dzięki czemu na tablicy było 21:16. W tym czasie dwiema efektownymi trójkami popisała się Paulina Kuras. Dobrą serię gospodyń przerwała Monika Skrzecz. Jednak to nie wybiło z rytmu akademiczek, które dorzuciły kolejne 5 oczek i prowadziły już 26:18. Wtedy też inicjatywę na parkiecie przejęły przyjezdne. Dwa punkty zdobyła Katarzyna Szyller, a chwilę później akcją 2+1 popisała się Monika Bieniek. Celnym rzutem zza łuku odpowiedziała Karolina Formella i na tablicy było 29:23. Do końca odsłony punkty zdobywały już tylko koszykarki z Pruszkowa, którym udało się zniwelować straty do dwóch punktów. Przed przerwą na tablicy widniał wynik 29:27.

Początek trzeciej kwarty to bardzo wyrównana gra, dlatego wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero trzy skuteczne akcje przyjezdnych dały im przewagę 36:33. Na wynik szybko zareagował trener Włodzimierz Augustynowicz, jednak po krótkiej przerwie na parkiecie dalej brylowały zawodniczki z Pruszkowa, które prowadziły już nawet 47:36. Fatalną passę UG, skuteczną akcją 2-punktową przerwała Paulina Kuras. Wtedy też gospodynie rozpoczęły swój koncert. Dwa punkty spod kosza zdobyła Żaneta Szczęśniak, zza łuku nie zawiodła Paulina Kuras, a chwilę później kolejną trójkę dorzuciła Marta Cieślicka, dzięki czemu w niecałe dwie minuty koszykarki UG odrobiły 10 punktów straty! Przed ostatnią częścią gry drużyna gości prowadziła już tylko dwoma punktami (49:47).

Czwartą kwartę od serii 7:0 rozpoczęły gospodynie i objęły prowadzenie 54:49. Celną trójką zrewanżowała się Monika Skrzecz (54:52). Jednak starania przyjezdnych zgasiła najpierw Jastina Kosalewicz, a następnie zza linii 6,75 bezbłędna Paulina Kuras. Dwa oczka dorzuciła jeszcze Marta Cieślicka, z kontrataku trafiła Karina Różyńska i UG prowadziło 63:52. Lider Pruszków nie dawał za wygraną i do ostatniego gwizdka starał się gonić wynik. Na 40 sekund do końca spotkania strata przyjezdnych wynosiła 6 punktów. Jednak gospodynie nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa i zeszły z parkietu z szóstą wygraną sezonu.

AZS UG Gdańsk - PTS Lider Pruszków 67:61 (11:12, 18:15, 18:22, 20:12)